CBA w urzędzie miasta

CBA w urzędzie miasta

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego wkroczyli do mysłowickiego urzędu w związku z sprawą sprzedaży Mysłowickiego Centrum Zdrowia między innymi wspólnikom OLK-MED mysłowickiej radnej PO Jolancie Charchule oraz gliwickiemu radnemu PO Kajetanowi Gornigowi.

Jak podaje portal wpolityce.pl agenci sprawdzają czy nie doszło do popełnienia przestępstwa w związku z tą sprawą.

Jolanta Charchuła pomimo, że jest szefem klubu radnych Platformy Obywatelskiej od jakiegoś czasu niejednokrotnie głosowała podczas sesji rady miasta odmiennie niż większość jej kolegów. Co komentowali oni głośno w kuluarach. Głosowania te były w sprawach, na których zależało Prezydentowi Edwardowi Lasokowi.
Kajetan Gornig zaś pełnił funkcję prezesa kupionej spółki.
Jak napisał portal wpolityce.pl:
„Warto zwrócić uwagę, iż osoby pełniące funkcje publiczne – zgodnie z ustawą antykorupcyjną – nie mogą być zatrudnione w spółkach prawa handlowego, zasiadać w ich zarządzie, ani wykonywać  innych zajęć mogących wywołać podejrzenie o ich stronniczość lub interesowność.”
Jak dowiedzieliśmy się radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli wniosek do CBA z prośbą o sprawdzenie sprawy prywatyzacji dawnego szpitala miejskiego nr 1 oraz złożą podobny wniosek do Najwyższej Izby Kontroli.

Dawid Nowok

Opis autora

admin

Dołącz do konwersacji

Musisz być zalogowany żeby móc komentować