Z kroniki policyjnej

Z kroniki policyjnej

Za nami już połowa miesiąca pora najwyższa przyjrzeć się poczynaniom i być może dokonaniom mysłowickich policjantów. Jak podaje się na stronie komendy policji na śląsku ale też w naszym mieście jest coraz bezpieczniej, ba bezpieczniej i skuteczniej. Skąd tak dobre nowiny ? Otóż, policjanci zanotowali 4 % wzrost wykrywalności sprawców przestępstw, nadto 20 % spadek ilości śmiertelnych ofiar wypadków oraz pijanych kierowców i to wszystko w ubiegłym roku. Oczywiście gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów. Nie możemy zakończyć niestety tematu na dobrych nowinach, gdyż w Mysłowicach miało miejsce w tym miesiącu również wiele nieprzyjemnych zdarzeń.

1) „Kradzież prądu na skrętkę”
Zacząć warto od sytuacji jaka miała miejsce całkiem niedawno bo 11 lutego, policjanci po anonimowym zgłoszeniu złapali na gorącym uczynku złodzieja prądu i to nie byle jakiego złodzieja, otóż okazało się, że winną jest 60-letnia kobieta, która kradła prąd na tak zwaną skrętkę. Owa pani połączyła przewody w szafie rozdzielczej na klatce schodowej. Co grozi przedsiębiorczej kobiecie ? Z całą pewnością musi liczyć się ona z rozliczeniem pieniężnym za skradziony prąd, jak również możliwością 5 lat ograniczenia wolności.
51-215866

2) „Zatrzymani włamywacze do automatów”
13 lutego policjanci po zgłoszeniu włamania i kradzieży z automatów znajdujących się w lokalu przy ulicy Dzierżonia kwoty bagatela 5 tysięcy złotych złapali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 21 lat, którzy przyznali się do winy. Grozi im za ten czyn nawet 10 lat pozbawienia wolności.

3) „Ukradł auto z garażu”
15 lutego policjanci zatrzymali 22-letniego mysłowiczanina podejrzanego o włamanie do garażu znajdującego się przy ulicy Górniczej i kradzież z tegoż samochodu marki Tawria. Chłopiec przebywa już w areszcie, grozi mu za ten wyczyn 10 lat pozbawienia wolności. Warto dodać iż samochód został zwrócony już właścicielowi.
51-216356
4) „Podsumowanie działań Truck&Bus”
13 lutego mysłowiccy policjanci w ramach akcji „Truck&Bus” dokonali kontroli 63 kierujących autokarów i samochodów ciężarowych. Jaki efekt stróże prawa osiągnęli ?
Wynikiem okazało się być: 11 naruszeń stanu technicznego pojazdu, w tym aż 8 nie zostało dopuszczonych do dalszej jazdy, nadto 17 mandatów karnych, 2 pouczenia, oraz 1 złapany na nietrzeźwości kierowca, który stracił prawo jazdy i odpowie jeszcze przed sądem za popełnione wykroczenie. Dodać trzeba iż 10 lutego prowadzona była podobna akcja pod dumną nazwą „trzeźwość” kierowana do kierowców samochodów osobowych. Wynik był podobnież zasmucający. Skontrolowanych zostało 600 kierujących z czego 2 okazało się być pijanymi. Stracili oni prawo jazdy oraz odpowiedzą jeszcze przed sądem. Nadto jeden z kontrolowanych kierowców, który woził gazety Volkswagenem Transporterem posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, grożą mu za złamanie wyroku sądu 3 lata pozbawienia
wolności.

Warto wspomnieć iż osoba prowadząca samochód w stanie nietrzeźwości liczyć się musi, (jeśli nie ma możliwości zabezpieczenia samochodu w inny sposób), z kosztem holowania pojazdu, oraz przede wszystkim karą do 2 lat pozbawienia wolności, gdyż czyn ten jest przestępstwem.

MM

źródło: www.mysłowice.slaska.policja.gov.pl

Opis autora

admin

Dołącz do konwersacji

Musisz być zalogowany żeby móc komentować