Wspólnie dla politycznej poprawności

Wspólnie dla politycznej poprawności

Nic tak nie gorszy jak prawda (Stefan Kisielewski)

Ośmieliłem się zakłócić świąteczny i pełen samouwielbienia nastrój sesji absolutoryjnej Rady Miasta podnosząc ponownie zarzuty do prezydenckiego sprawozdania finansowego za 2013 rok sformułowane przez radnych-członków Komisji Rewizyjnej, tj Michała Makowieckiego i niżej podpisanego. Ale nie będę ich tu powtarzał, bo zostały opublikowane na stronie „mysłowiczanin. pl” oraz w „Co tydzień”.
Oburzony Prezydent uznał je za pomówienia, ale nie poniżył się do wskazania, co nie jest prawdą, nie mówiąc już o tym dlaczego. Wobec tego zwróciłem się na wczorajszym posiedzeniu Komisji Rewizyjnej o komisyjną analizę prawdziwości owych zarzutów. Jednak na wniosek radnego Dariusza Wójtowicza (WdM) poparty przez radnych Janusza Wszołka, Teresę Bialucha (MPS) i Sebastiana Roncoszka (RAŚ) komisja tego badać nie będzie. A więc i w

Mysłowicach funkcjonuje swoisty układ ormowców politycznej poprawności pilnujący tabu. Swoisty, bo radni lewicy, czyli Wspólnie dla Mysłowic werbalnie odżegnują się od koalicji z Prezydentem, ale wspólnie z nim inwestują. Inwestują oczywiście głównie w kapitał ludzki, a konkretnie w najlepszą część tego kapitału, czyli funkcjonariuszy zwłaszcza publicznych. Bez tego kapitału żadna demokracja oczywiście się nie ostoi. Tymczasem skoro bieżące wpływy budżetowe z podatków nie wystarczają na należyte dowartościowania tego kapitału, to co może zrobić biedny Prezydent? Pomaga wydawać potencjalne wpływy budżetowe następców … Niegrzecznie byłoby tą legalną przecież samopomoc nazywać okradaniem. Podobnie zresztą jak zarzucanie, że unijne i polskie prawo legalizuje okradanie.
Zwłaszcza, że za nieopatrznym rozpowiadaniem takich ocen czai się zgorszenie maluczkich, a to jak wiadomo jest surowo zakazane i grozi piekłem.
Co by o tym nie mówić ludzie tęsknią za rajem. Już tu na ziemi. Raje ziemskie tworzą Umiłowani Przywódcy tkwiący korzeniami w różnych partiach czy formacjach. Kulisy raju państwowego odsłania afera podsłuchowa sprokurowana przez antypaństwowe sprzysiężenie kelnerów.
Mysłowickie porozumienie samorządowe RAŚ-iu z SLD włada niepodzielnie rajem miejskim pilnując, żeby widzowie za kulisy nie zaglądali.

Piotr Oślizło

Opis autora

admin

Dołącz do konwersacji

Musisz być zalogowany żeby móc komentować