Chichot diabła

W zakończeniu szkicu biograficznego prymasa Stefana Wyszyńskiego pan Czesław Ryszka pisze, iż choć nie doświadczamy obecnie tego porażającego upodlenia i poniewierania ludzkich sumień, deptania ludzkiej godności, jak było to w latach PRL, jednak obecnie na inny sposób rozlega się ów „chichot diabła”, który chciałby polski naród zniewolić bez przemocy, osłabić wiarę, … To prawda, że zbrodniczy terror ubecki się skończył, ale terror kłamstwa trwa, a przemoc zbrodni sądowych zastąpiły kombinacje a la pan sędzia Andrzej Rzepliński i przemoc pieniądza. Bo pieniądz – jak twierdził Leon Bloy – to „krew biednego”, przedmiot dzikiego pożądania bogaczy. Natomiast krew bogacza jest cuchnącą ropą, wybroczoną z ran Kaina. Wypada tu jeszcze przypomnieć, że grzechami głównymi są między innymi pycha, chciwość i zazdrość, a przecież diabli nie próżnują … Toteż co i rusz ujawniane są kolejne zaskakujące „dokonania” transformacji rozpoczętej 25 lat temu odsłaniając niektóre „wektory napędowe”. Obnażając „postęp” i „rozwój” … Zaś w tym swoistym ekshibicjonizmie na wodzireja w Polsce wysforował się KOD. A że jest to krucjata międzynarodowa to być może biednych proletariuszy niebawem zastąpi nowe hasło: ekshibicjoniści wszystkich krajów łączcie się! Bo czy jest do pomyślenia, że Duch Święty obdaruje tych osobników skromnością ?
Technikę globalnego zniewalania pieniądzem wnikliwie opisuje Song Hongbing w książce „Wojna o pieniądz”. Tu nie ma miejsca na szerokie wywody, ale w moich wcześniejszych felietonach już ten temat podejmowałem.
Co prawda wyroki boskie są raczej niezbadane, ale co powiedzieć o proroctwach czy przepowiedniach, które jednak uchylają czasem rąbka tajemnicy. I wieszczą też obietnice …
Bramy piekielne atakowały Kościół od zarania dziejów i go nie przemogły. Ale też, w miarę zbliżania się do czasów ostatecznych, do apokalipsy, te ataki będą tylko potężniały …
W 1619 r. w dalekim Ekwadorze, w Quito siostra Marianna de Jesus Torres, wizjonerka i mistyczka, usłyszała szereg proroctw dotyczących naszych czasów. Ukazująca się jej Matka Najświętsza zapewniała, że do zwycięstwa dojdzie nawet wtedy kiedy szatan będzie pewny swego ostatecznego tryumfu.
Jednak przede wszystkim pragnę przypomnieć słowa prymasa Augusta Hlonda wypowiedziane w sierpniu 1948 r. do ks. Ignacego Posadzego, przełożonego generalnego Towarzystwa Chrystusowego:
Jesteśmy świadkami zaciętej walki między państwem Bożym a państwem szatana. Wprawdzie walka ta stale się toczy bez zawieszenia broni, walka najdłuższa i najpowszechniejsza, dziś jednak na oczach naszych toczy się ona tak zawzięcie, jak nigdy. Z jednej strony odbywa się zdobywczy pochód Królestwa Chrystusowego, z drugiej zaś strony ciąży nad światem łapa szatana, tak zachłannie i perfidnie, jak to jeszcze nigdy nie bywało. Nowoczesne pogaństwo, opętane jakby kultem demona, odrzuciło wszelkie idee moralne, wymazało pojęcie człowieczeństwa. Upaja się wizją społeczeństwa, w którym już nie rozbrzmiewa imię Boże, a w którym pojęcie religii i moralności chrześcijańskiej są wytępione bezpowrotnie, Wynik tej rozgrywki pomiędzy państwem Bożym a państwem szatana nie nastręcza wątpliwości. Kościół ma zapewnione zwycięstwo: „Bramy piekielne go nie przemogą”. Chodzi tylko o to, by każdy człowiek rzucił na szalę tego zwycięstwa zasługę swego moralnego czynu. (…) Od nas zależy, by godzinę tryumfu przyspieszyć. Każdy z nas ma w tym boju wyznaczone stanowisko. Kto na swoim posterunku nie daje z siebie wszystkiego, jest zdrajcą sprawy Bożej i naraża na niebezpieczeństwo innych. Kto zaś z tej walki z wygodnictwa się usuwa, jest dezerterem z szeregów oficerskich Chrystusa.
Wreszcie słowa wypowiedziane na łożu śmierci po prostu zobowiązują w sumieniu:
Walczcie z ufnością.
Pod opieką błogosławionej Maryi Dziewicy pracujcie …
Zwycięstwo wasze jest pewne. Niepokalana dopomoże wam do zwycięstwa.
Podczas pontyfikatu Jana Pawła II wydawało się nam, że tym upragnionym zwycięstwem był już Jego wybór … A On apelował, żebyśmy się nigdy nie znużyli i nie zniechęcili … Amen

Piotr Oślizło

Opis autora

admin

Dołącz do konwersacji

Musisz być zalogowany żeby móc komentować